Daha Güvenli Alışveriş (dGeT) İpuçları

Alışverişleriniz İçin Güvenlik Önerileri

•Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyiniz.

•Tanımadığınız kişilere kesinlikle para göndermeyiniz.

•Aldığınız ürünün size teslim edilmesini garanti altına almak ve yaptığınız ödemenin güvenliği için alışverişlerinizde Daha Güvenli e-Ticaret (dGeT) sistemini kullanmaya özen gösterin.

•Daha Güvenli e-Ticaret (dGeT) sisteminde ödemenizi acilensatiyorum.com havuz hesabına yaparsınız. Satıcı size ürünü kargo ile gönderir. Ürünün elinize ulaşması ile birlikte ürünü kontrol etmek ve almak istediğiniz ürün olduğundan emin olmak için satıcının kargolama süresi kadar zamanınız olur. Ürüne onay vermenizi takiben ödemeniz satıcıya aktarılır.

•Üründe sorun olması halinde ürünü kargo yetkilisine tutanak tutturarak satıcıya aynen geri gönderebilir, ödemenizi geri alabilirsiniz. Aynı şekilde, satıcı ürünü belirtilen süre boyunca göndermese bile ödemeniz acilensatiyorum.com hesaplarında güvence altında olacak ve işlem süresi sonunda da tekrar eksiksiz olarak tarafınıza iade edilecektir.

•dGeT sistemi dışında verilmiş ilan sahiplerinden ilanlarını dGeT sistemi ile vermelerini talep edin. Alışverişiniz Daha Güvenli e-Ticaret (dGeT) sistemi dışında gerçekleştirilmek isteniyorsa ürünü teslim almadan ve almak istediğiniz ürün olduğundan emin olmadan ödeme yapmayın. acilensatiyorum.com’da tam anlamı ile güvenliğinizi sağlayan tek sistem Daha Güvenli e-Ticaret (dGeT)’tir. Kapıda ödemeli bir alışveriş yapılıyorsa, sorun çıkması halinde satıcıya ulaşabileceğiniz sabit bir iletişim ve adres bilgisi alın. Ürününüzü teslim alırken kargo yetkilisinin yanında ürünü açıp kontrol edin, sorun olması halinde tutanak tutturun.

•Herhangi bir ön ödeme veya kaparo ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde acilensatiyorum.com’un hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

Belirttiğimiz ipuçları doğrultusunda hareket ettiğinizde internette alışveriş işleminizin güvenli, sorunsuz ve hızlı gerçekleşeceğini unutmayın.